Canan Karatay İnsülin Direnci
15 Mayıs 2024

Canan Karatay İnsülin Direnci

Canan Karatay İnsülin Direnci; Ülkemizde şeker hastalığına en çok dikkat çeken isimler arasında Canan Karatay vardır. Canan Karatay insülin direnci üzerinde yoğunlaşarak uyarılarda bulunmuş ve şeker hastalığına yakalanma riskine karşılık savaş başlatmıştır. Canan Karatay insülin direncine karşılık uyguladığı diyetlerle insülin direncini kırmayı hedeflemiştir. İnsülin seviyesini kontrol altına almak oldukça önemlidir. Kan şekerinin hızlıca artması kilo almada oldukça etkilidir. Canan Karatay insülin direncine karşılık diyetlerini buna göre hazırlamış ve bu savaşı başlatmıştır. Canan Karatay'a göre insülin direnci tam bir baş belasıdır. Fakat geliştirdiği diyet sayesinde sık hastalanmamak, tatlı krizlerine girmeden, acıkmadan ve gün boyu enerji dolu olarak diyet tavsiyelerinde bulunuyor. Diyet esnasında en yaygın sorunlardan biri ise insülin direncidir. Çok yemek tüketildiğinde kan şeker çıkıyor, ama acıkmaya başlayınca tekrar kan şekeri düştüğü için tekrar yemek yeme ihtiyacı duyuluyor.

Canan Karatay diyeti nasıl uygulanıyor; 

Canan Karatay insülin direncine karşılık uyguladığı yöntemlerde az az yiyeyim ama sık yiyeyim diye bir uygulama yok. 3 öğün tam tok şekilde doyarak sofradan kalkılmalı. Canan Karatay göre en önemli öğün sabah kahvaltısıdır. Ara öğünleri ise kahvaltıda aldığınız yiyecekler sayesinde leptin hormonu salgılayarak karşılanabiliyor.

Kilo vermek için insülin direncini yok etmek şart. Ekmekten ve tuzdan uzak durulacak bunun yerine az miktarda ceviz tüketilecek. Ceviz tok tutar acıktırmaz göbek ve basen erimesine yardımcı olur.

Aç kalarak kilo verilmediğinin üzerinde duran Canan Karatay yenilen yemeklere dikkat etmeli ve aynı zamanda su diyetin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Canan Karatay diyetinde küçük porsiyonlarla uğraşmak yerine aç kalmadan düzenli beslenme ile kilo verilebilir. Canan Karatay'a göre ekmek en zehirli şekerdir. Ekmekteki şeker hiçbir besinde yoktur. Hızlı kilo vermek yerine kalıcı kilo verilmeli. Ekmek tüketilmemesinin üzerinde duran Canan Karatay doğal ortamlarda yetişmiş tavuk yiyebilir ve hatta kebap bile tüketilebilir diye tavsiyelerde bulunuyor. Akşam 8'den sonra hiçbir şey tüketilmemesine dikkat çekiyor.

Canan Karatay İnsülin Direnci Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İnsülin Direnci Formülü

İnsülin Direnci Formülü

İnsülin Yan Etkileri Nelerdir?

İnsülin Yan Etkileri Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İnsülin Lispro Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İnsülin Lispro Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İnsülin Direncine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

İnsülin Direncine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Tokluk İnsülin Değerleri

Tokluk İnsülin Değerleri

İnsülin Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İnsülin Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bazal İnsülin Nedir?

Bazal İnsülin Nedir?

Güncel

İnsülin Detemir

İnsülin Detemir